Версия для печатиНа печать Написать письмоНаписать письмо ВойтиАвторизация Карта сайтаКарта сайта
Православна Дарниця
Православна Дарниця
Головна
 
Св. Прав. Іоанн Кронштадтський: Житіє і Писання
 
Священномученик Діонісій Ареопагіт: Житіє і Писання
 
Церковні новини
 
Розклад Богослужінь
 
Прохання про молитву.
 
Церковні Таїнства і Священнодії, що здійснюються на потребу православних
 
Будівництво храму
 
Настоятель
 
Виступи, статті
 
Проповіді
 
Як нас знайти
 
Ваші пожертви
 
Контакти
 

Проповіді виголошені у храмі Св. Праведного Іоанна Кронштадтського  настоятелем протоієреєм Нестором Коломійцем

Навечір`я Богоявлення ( Хрещення Господнього).

11.01.2009

  Завтра всі православні християни будуть святкувати одне з найбільших свят церковного року – Хрещення Господа нашого Ісуса Христа. Сьогоднішня неділя є в одночас і святвечіром напередодні свята. тобто днем дуже суворого посту, який готує нас до свята. Як і на Різдвяний святвечір не можна нічого їсти до самого вечора.

   Сьогодні Православна Церква пропонує нам для читання та роздумів перші вісім віршів 1гл. Євангелії від Марка. “Початок Євангелії Ісуса Христа, Сина Божого…”, - так починає своє благовістя Ап. Марк. За тлумаченням Отців Церкви ці слова означають, що Євангеліє від Марка містить в собі початкові відомості про спасіння, яке дає нам Ісус Христос, дізнавшись про них і прийнявши Хрещення в ім`я Пресв. Трійці ми маємо в Церкві, яку заснував Христос вже безпосередньо пізнавати Його, спілкуючись з Ним, наближаючись до нашого Спасителя, підтримуючи з Ним живі, безпосередні, постійні стосунки. Далі Євангеліст, до речі, учень ап. Петра, розповідає, що, згідно з передказанням пророка Ісаї, в Іудейській пустелі починає проповідь Іоанн Хреститель. “Голос того, хто кличе: у пустині готуйте дорогу для Господа, рівняйте стіжки Йому!”, - пророкував Ісаія про Іоанна Хрестителя. Метою Іоанна було приготування людей до пришестя і пропоповіді Ісуса Христа, Сина Божого, Який прийшов спасти людство. Покайтеся, - закликав Хреститель, - бо наблизилось Царство Небесне. На мову сучасних понять ці слова можна перекласти як, “Змініться, змініть своє життя, себе самих, бо Господь хоче жити з нами!” Це означає, що треба зректись свого гріховного життя, і почати життя нове, святе, щоб приготуватись до зустрічі з Господом. Тих, хто каявся в своїх гріхах Іоанн хрестив в річці Іордан, на знак майбутнього очищення від гріхів, яке принесе людям Ісус Христос, і на знак початку нового життя. “Услід за мною йде Потужніший від мене,… Він христитиме вас Духом Святим.” казав пророк – Хреститель, готуючи своїх слухачів до зустрічі з Спасителем.       

   Напередодні великого свята Богоявлення, Хрещення нашого Господа Ісуса Христа, згадаймо дорогі брати і сестри, що всі ми колись теж прийняли істинне хрещення водою і Духом Святим, що ми присвячені через це Господу. Згадаймо, що ми з вами православні християни, і тому маємо жити виконуючи волю Божу, регулярно відвідуючи храм, маємо завжди наближуватися до Господа через молитву, читання Біблії, участь у богослужінні, Сповідь, Причастя Тіла і Крові Христової, справи любові і милосердя. Почуймо сьогодні заклик Іоанна Хрестителя: “Покайтеся, бо наблизилось Царство Небесне!”  

Комментировать » Комментариев (0)


К списку статей
Другие статьи