Версия для печатиНа печать Написать письмоНаписать письмо ВойтиАвторизация Карта сайтаКарта сайта
Православна Дарниця
Православна Дарниця
Головна
 
Св. Прав. Іоанн Кронштадтський: Житіє і Писання
 
Священномученик Діонісій Ареопагіт: Житіє і Писання
 
Церковні новини
 
Розклад Богослужінь
 
Прохання про молитву.
 
Церковні Таїнства і Священнодії, що здійснюються на потребу православних
 
Будівництво храму
 
Настоятель
 
Виступи, статті
 
Проповіді
 
Як нас знайти
 
Ваші пожертви
 
Контакти
 

Проповіді виголошені у храмі Св. Праведного Іоанна Кронштадтського  настоятелем протоієреєм Нестором Коломійцем

Зцілення Гадаринського біснуватого.

31.12.2008
 

                       Зцілення Гадаринського біснуватого. Лк.8, 26 - 39

   Дорогі брати і сестри! Наш час - період духовного хитання, невпевненості у завтрашньому дні, моральної деградації суспільства, економічної та політичної кризи у нашій державі. Більшість людей не знає, де шукати підтримки.  І тут з`являються пророки нової антихристиянської духовності. Вони дивляться на нас зі сторінок газет, запрошують на зустріч з екранів телевізорів, з рекламних плакатів на вулицях. За них агітують відомі артисти і політичні діячі. І наші довірливі співгромадяни дозволяють себе ошукати, вірячи що "їм хтось поробив", або "їх зглазили" і лише ось ця знахарка, чи то екстрасенс, чи то біоенергетик, - імен у цих пройдисвітів безліч, але сутність одна, лише вони за деяку суму грошей можуть цю страшну порчу зняти. Безумовно, що це все неправда, і ошукана людина рано чи пізно починає це розуміти, але ж ось на вона дізнається про якогось нового чудотворця і все починається з початку. Що ж робити? Як вийти з цього дурного кола? Ми насправді можемо відчувати себе недобре, у нас не складається життя, проблеми та негаразди одне за одним сипляться на нас та наших близьких. Але як би не було нам важко, жоден цілитель, жодна гадалка і ворожка нам не в змозі допомогти, а навпаки, роблять ще гірше. Чому так? Тому що не вони створили людей, а Господь, тому і зцілити людину може не самозванець, а Творець. Зцілення людини, її очищення від гріхів і поєднання з Богом відбувається у створеній Богом істинній Церкві, а всі новоявленні чудотворці і цілителі, чи вони це усвідомлюють чи ні, служать дияволу, ворогу роду людського, і про це попереджали християн ще Святі Апостоли. Де ж шукати вихід із нашого скрутного становища? про це говорить сьогоднішній уривок Євангелія від Луки, це 8 гл, 26 - 39 вірші, який читався у православних храмах під час Богослужіння.

   Ми знаємо, що Господь прийшов у світ, поєднався з людською природою для того щоб перемогти диявола - причину зла, страждань і смерті. І з Євангелія відомо, що диявол не зміг спокусити Ісуса в пустелі, і відійшов від нього з ганьбою. Але не визнав свою поразку остаточною. Тому, коли Господь Ісус Христос прибув на інший берег Галілейського озера, у землю Гадаринську, першого кого Він побачив був одержимий бісами чоловік, який заволав, щоб Ісус залишив його у спокої і не мучив його. І коли Спаситель запитав,  як його звуть, то біси відповіли: що їхнє ім`я легіон. Що це означає? по-перше, що цей бідний чоловік був одержимий не одним, а відразу дуже багатьма нечистими духами, а по-друге, слово легіон означає вісько, тобто біси вибігли назустріч човну з Ісусом Христом захищати свою землю від Нього, вийшли ніби на битву темряви зі Світлом, зла з Добром. Але ж чи відбуваеться цей двобій? Ми бачимо, що ні. Лише побачивши Господа, біси визнають свою поразку і благають, щоб Спаситель не посилав їх у пекло. Як темрява не існує сама по собі, а є лише відсутністю світла, так і зло не має свого існування, а є лише відсутністю, або інакше, спотворенням добра. Тому, коли втілена Істина, Світло і Добро приходить на берег Гадаринської країни, біси розуміють, що вони переможені. На березі паслося свине стадо, і треба сказати, що за Законом Мойсеєвим свиня була нечистою твариною, тобто її заборонялось не лише їсти, але навіть і торкатися. І ось цих свиней гадаринські іудеї не лише торкалися, а тримали у себе вдома. Можливо, вони не їли їх самі, а продавали язичникам, але при цьому вони все одно порушували Закон і накликали на себе гнів Божий. І можливо цей біснуватий чоловік, який несамовито бігав по тій місцевості і наводив страх на всіх жителів і був символом того, що через цей колективний гріх гадаринські жителі відлучили себе від Бога і знаходяться під владою духів нечистих, які теж відпали від Бога через гріх. І тому, коли біси благали дозволити увійти їм у свиней, Господь дозволив, бажаючи, напевне, показати цим нечистоту бісів, і те, що коли ми добровільно погоджуємося виконувати волю диявольську, впадаємо в гріх, то стаємо гіршими за свиней. Безумовно, цим Господь позбавив місцевих жителів спокуси, можливості продовжувати це беззаконня, дав їм  шанс усвідомити свій гріх і розкаятися в ньому. Свиняче стадо кинулось з прірви у озеро, показуючи, що під впливом нечистих духів людина прямує до власної загибелі. Ще один важливий урок для нас: якщо ми здобуваємо гроші неправедним шляхом, порушуючи заповіді Божі, як це робили жителі Гадаринської країни, то рано чи пізно це закінчиться трагедією.

  Але найважливіше для нас в цьому уривку є те, що біси не можуть без дозволу Господа увійти у свиней! З цього приводу Свят. Іоанн Златоуст каже, що біси часто вихваляються своєю владою над людьми, а на справді, не мають влади навіть над свиньми! Отже це і є відповідь на наше запитання. Якщо ми хочемо звільнитися від своїх негараздів, зцілитись від хвороб, вирішити проблеми, ми маємо бути з Господом, маємо належати до Його Святої Церкви, маємо брати участь у Православному Богослужінні, відвідувати храм Божий, маємо жити згідно з Його святою волею. Тоді диявол не матиме над нами влади і ми будемо знаходитись під захистом Божим і відчувати Його присутність у нашому житті і Його підтримку в усіх обставинах нашого життя. Якщо ж ми грішимо, ми віддаємо себе у рабство дияволу, стаємо схожими на тих нечистих тварин, які під впливом нечистих духів загинули в воді. І звертаючись за допомогою до слуг диявольських, якими є всі несчислені псевдо - цілителі, ми лише погіршуємо свій стан, свої негаразди, своє майбутнє.

  Хай Господь буде милосердним до всіх нас, хай Він захистить нас від спокус бісівських, від лиха і зла. Хай Він дасть нам пізнати Істину, яка перебуває у Православній Церкві, змінить наше життя. І ми в свою чергу будемо вдячними Господу за все, що Він посилає нам, навіть, якщо воля Божа не співпадає з нашими побажаннями.

Комментировать » Комментариев (0)


К списку статей
Другие статьи