Версия для печатиНа печать Написать письмоНаписать письмо ВойтиАвторизация Карта сайтаКарта сайта
Православна Дарниця
Православна Дарниця
Головна
 
Св. Прав. Іоанн Кронштадтський: Житіє і Писання
 
Священномученик Діонісій Ареопагіт: Житіє і Писання
 
Церковні новини
 
Розклад Богослужінь
 
Прохання про молитву.
 
Церковні Таїнства і Священнодії, що здійснюються на потребу православних
 
Будівництво храму
 
Настоятель
 
Виступи, статті
 
Проповіді
 
Як нас знайти
 
Ваші пожертви
 
Контакти
 

Виступи на радіо, газетні статті настоятеля храму прот. Нестора Коломійця

Соборування, Єлеосвячення.

02.02.2009

Сьогодні ми поговоримо з вами про Таїнство Соборування. Це одне з семи найбільших священнодій Православної Церкви. Воно призначене для зцілення християн від хвороб. Соборування, або інша  його назва Елеосвячення, є відповіддю Церкви на хвороби, біль і страждання. Заснована ця священнодія самим Господом Іісусом Христом. У Євангелії від Марка розповідається, що послані на проповідь 12 Апостолів “оливою хворих багато намащували – і вздоровляли.”(Мк, 6, 13) У своєму соборному посланні Св. Ап. Іаков пише про це таїнство: “ Чи хворіє хто з вас? Хай покличе пресвітерів Церкви, і над ним хай помоляться, помазавши його оливою в Господнє Ім`я, і молитва віри вздоровить недужого, і Господь його підійме, а коли він гріхи був учинив, то вони йому простяться.” (Іак. 5,14-15) Згідно з вченням Православної Церкви, для того щоб Таїнство Елосвящення мало над хворим повну силу, перед цим йому необхідно розкаятись в гріхах у таїнстві Сповіді, та причаститись під виглядом хліба і вина Істинних Тіла і Крові Господа Ісуса Христа.

 Саме Таїнство полягає в тому, що хворого сім разів помазують освяченою рослинною олією, при цьому сім разів читаються уривки з Апостольских послань і Евангелія. і виголошуються сім молитов, кожна з яких закінчується закликом до Отця Небесного в ім`я Господа Іісуса Христа зцілити недужого християнина. В кінці на голову хворого кладеться розкритим Святе Євангеліє письменами вниз і благається, щоб Сам Господь Своєю міцною рукою через Своє Слово зцілив Свого вірного.

 Яка символіка цього таїнства? Через усі священнодії проходить число сім – на мові Біблії це число досконалості, довершеності – саме того, чого не вистачає хворому, бо хвороба це завжди нестача здоров`я. Тому і сім разів помазується недужий сім разів читається св. Письмо, виголошується сім молитов за зцілення, за давньою практикою здійснює Таїнство сім священиків, від чого і саме таїнство отримало свою другу назву: Соборування. Але якщо таїнство служить і один священик, воно має таку саму силу, бо таїнство здійснюють не люди, а Сам Господь руками священиків.  При  Елеосвяченні використовується рослинна олія, якою помазують хворого. Олія, на півдні це в основному оливкова олія, єлей, це символ Божественної милості, оскільки єлей у грецькій мові співзвучний слову милість. Тобто помазуючи єлеєм хворого Церква закликає Господню милість на нього. Крім того, єлей вживався як лікувальний засіб, ним мастили рани, щоб вони не загнивали. Також єлей був символом сили і багатства, і благословляючи людину їй завжди бажали багато пшениці, вина і єлею. Крім молитви за зцілення, яка є безпосереднім звертанням до Господа, читається Слово Боже, тому що Церква заснована на Слові Божому, яким називає себе Сам Господь Іісус Христос, Словом Свого Отця. І за словами Ап. Павла Слово Боже – Св. Письмо є духовним мечем, світлом, яке освітлює наш життєвий шлях, і просвіщає наше серце та розум.

 Єлеосвячення призначене для зцілення наших недугів, але ми можемо сказати також, що в цьому Таїнстві особливим чином являє себе воля Божа відносно хворого.  Отець наш Небесний знає нас краще нас самих і подає те, що нам найбільш корисно: комусь дарує негайне чудесне зцілення, другому дає благодатну допомогу, мир душевний, сили і мужність гідно, по-християнськи, зустріти кінець свого земного життя і у вратах смерті зустріти Життя вічне. Одним Гоподь посилає одужання, але не відразу, а поступово, випробовуючи нас, щоб ми мали можливість явити свою віру і подякувати Богу, як один з десяти прокаженних (Лк 17, 12 - 19), другим залишає хворбу, як хрест, несучі який з терпеливістю ми досягнем перемоги над гріхами і пристрастями, і досягнемо спасіння. Але кожного, хто приймає Єлеосвячення, Господь відвідує Своєю благодаттю, торкається немічних душ і тіл наших, огортає нас Своїм милосердям і любов`ю, дає нам втіху, радість, сили, терпіння, наснагу і зцілення...      

 Отже у всіх хворобах будемо прибігати до Господа і його Св. Церкви, отримуючи через Святі Таїнства зцілення і душі і тіла, спасіння і життя вічне. Але будемо також пам`ятати, що запорука здоров`я – наше праведне життя з Господом у приналежності до Його Св. Церкви. Як сказав Спаситель зціленому паралітику “Не гріши більше, щоб не сталося з тобою ще гіршого...” (Ін.5, 14)      

Комментировать » Комментариев (1)


Дата: 25 Фев 2009 21:27
Имя: Анонимный пользователь
Благодарим Вас батюшка за ваши труды и проповеди и славим Бога который дал Вам дар слова, умение кратко и по сути донести людям истину Христову.

К списку статей
Другие статьи