Версия для печатиНа печать Написать письмоНаписать письмо ВойтиАвторизация Карта сайтаКарта сайта
Православна Дарниця
Православна Дарниця
Головна
 
Св. Прав. Іоанн Кронштадтський: Житіє і Писання
 
Священномученик Діонісій Ареопагіт: Житіє і Писання
 
Церковні новини
 
Розклад Богослужінь
 
Прохання про молитву.
 
Церковні Таїнства і Священнодії, що здійснюються на потребу православних
 
Будівництво храму
 
Настоятель
 
Виступи, статті
 
Проповіді
 
Як нас знайти
 
Ваші пожертви
 
Контакти
 

Виступи на радіо, газетні статті настоятеля храму прот. Нестора Коломійця

Символічне значення зовнішнього вигляду православного храму.

16.01.2009

   Храм для православних християн є місцем зібрання перед обличчям люблячого Отця Небесного, місцем присутності Господа Ісуса Христа, який обіцяв Своїм учням: “Де два чи три в ім`я Моє зібрані, там Я серед них…”, а також: “ Створю Церкву Мою і сили пекельні Ії не здолають…”, а також місцем зішестя Духа Святого на громаду зібраних в ім`я Христове. Тому і зовнішній вигляд, і внутрішній його устрій розкривають значення храму як місця зібрання спільноти Божої, місце особливої Присутності Господа, яке поєднує собою Небо і землю.

  Зовні православні храми можуть мати різну форму: прямокутний храм нагадує нам ноєв ковчег, і символізує Церкву як спасительний корабель, який рятує нас від моря гріха і спокус; храм у вигляді кола нагадує, що Церква має увібрати в себе і повернути Творцю все Його створіння, увесь всесвіт; Хрестовидна форма нагадує нам про Жертву, яку приніс Господь Ісус Христос на Хресті для нашого спасіння. На Русі храми стали будувати кубічної форми, що має нагадувати нам спеціально вирізаний у вигляді куба хліб, який під час літургії – найголовнішого богослужіння Церкви - стає істинним Тілом Христовим, і являє, що Православна Церква є Тілом Христа, згідно зі словами Біблії.

  Біля храму часто знаходиться дзвінниця з дзвонами. Їх мета – не просто скликати вірних до служби: мелодія дзвонів є своєрідною проповіддю про вічні небесні цінності, нагадуванням про наше високе покликання, про святість, яка неодмінно має бути в нашому житті.

  Зверху храм прикрашений куполом з хрестом, який первісно символізував небеса, з часом на Русі став схожим на вогник свічки, спрямований до неба і символізує горіння людських сердець в молитві. Сучасні псевдоцілителі радять людям ставати під куполом, щоб отримувати космічну енергію, чи , наприклад радять ходити в храми, розташовані на особливих місцях, щоб насичуватися енергією землі. Годі й казати, що такі поради розраховані на духовно неосвічених людей, які, не знаючи куди звернутись у важку хвилину, потрапляють у тенета до шахраїв, які часто, самі не усвідомлюючи того, служать дияволу. Достатньо буде сказати, що всі, хто займається екстрасенсорикою, псевдоцілительством, контактерством та іншими окультними та магічними діями, лише цим вже себе від`єднали від Церкви, і тому не компетентні давати поради, де кому краще стояти в храмі. Ми ж, православні християни, приходимо у дім Божий не підзаряджатися міфічними енергіями, а стати перед обличчям люблячого нас Отця Небесного, поєднатися із нашим Господом Ісусом Христом у таїнстві Причастя і сповнитися дарів Духа Святого.

  Безумовно, те, про що я зараз розповідав є ідеалом храму, який в наш час дуже важко реалізувати. Десятки тисяч знищених безбожною владою храмів не можливо відразу відновити за церковні пожертви. Тому для  богослужіння пристосовують зараз приміщення, які були колись і клубами, і магазинами, є тепер храми і в лікарнях. І зрозуміло, що такі храми часто не мають ні дзвінниць, ні куполів, але благодать Святого Духа діє в них так само, як і в давніх соборах. Бо вирішальним тут є не зовнішні прикраси, а православна віра тих, хто перебуває чи у величному соборі, чи у колишній лікарняній палаті. І там і тут люди отримують зцілення, спілкування з Господом, Його підтримку і захист, прощення гріхів і життя вічне, істинну радість і мир, які лише Бог може дати всім нам.      

 

Комментировать » Комментариев (0)


К списку статей
Другие статьи