Версия для печатиНа печать Написать письмоНаписать письмо ВойтиАвторизация Карта сайтаКарта сайта
Православна Дарниця
Православна Дарниця
Головна
 
Св. Прав. Іоанн Кронштадтський: Житіє і Писання
 
Священномученик Діонісій Ареопагіт: Житіє і Писання
 
Церковні новини
 
Розклад Богослужінь
 
Прохання про молитву.
 
Церковні Таїнства і Священнодії, що здійснюються на потребу православних
 
Будівництво храму
 
Настоятель
 
Виступи, статті
 
Проповіді
 
Як нас знайти
 
Ваші пожертви
 
Контакти
 

РОЗДУМИ З ПРИВОДУ 8 БЕРЕЗНЯ.

08.03.2013 |  ЦЕРКОВНІ НОВИНИ

 Прот. Нестор Коломієць

 

   Ще за часів Союзу мало хто сприймав Міжнародний жіночий день саме в тому сенсі, в якому його замислювали приснопам`ятні затяті революціонерки та феміністки Клара Цеткін та Роза Люксембург, метою яких було звільнити жінку від ярма чоловіка та сім`ї і спрямувати її енергію на боротьбу за перемогу світової революції. В цей день радянська жінка менше за все хотіла  відчувати себе борцем за світле комуністичне майбутнє, а бажала хоча б у деякій мірі, хоча б раз на рік побути тим, ким вона є і має бути: чарівною, лагідною, привабливою, коханою і закоханою, тобто -  ЖІНКОЮ.  І чи не є це просте і цілком зрозуміле кожному бажання жінки бути самою собою важливішим та переконливішим за будь - які заклики та лозунги про звільнення та рівноправ`я?

   Сучасний світ, через ідеологію фемінізму, наприклад, пропонує жінкам будувати  стосунки з чоловіками на протистоянні, на недовірі і відстоюванні своїх прав, з самого початку прирікаючи ці відносини на невдачу. Багато хто сприймає фемінізм як рух, який бореться за рівноправ`я жінок, але це насправді лише другорядна тимчасова ціль, справжня ж його мета – відновлення доісторичного матріархату, тобто суспільства у якому чоловіків або не буде взагалі, або ж вони не відіграватимуть жодної ролі у його житті. Фемінізм за аборти, випадкові сексуальні стосунки, збочення. Він проти релігії, міцного шлюбу, проти будь-яких обов`язків жінок перед суспільством, чоловіком, дітьми. Фемінізм під виглядом боротьби з “чолвічим ярмом” по суті позбавляє жінок самої жіночості, “звільняючи” їх материнських почуттів, ніжності, відданності, привчаючи до агресивності, підступності, егоізму. Але ж у світі, де жінки перестають бути жінками, і чоловіки перестають відчувати себе чоловіками, і яскравим свідченням цього стає поширення стилю “унісекс” серед молоді. Це виявляє внутрішню невизначеність людини, розмитість чи роздвоєність її психіки, що згубно впливає на саму людину і на суспільство в цілому. Людство ж, що складається з хворих людей не може бути здоровим.   

  Результатом всього вищевказаного є катастрофічне збільшення кількості розлучень, глибокий занепад інституції шлюбу, зменшення народжуваності в багатьох країнах (в тому числі і в економічно розвинених), в мирний час ми маємо величезну кількість одиноких матерів і дітей безбатченків, або повних сиріт. Як наслідок - неповноцінне виховання дітей, моральне та духовне зубожіння народу, безпринципність, дитяча та підліткова злочинність, наркоманія, поширення СНІДу та інших хвороб. Виховуючись у неповних сім`ях, або поза родиною, молодь виростає безвідповідальною, інфантильною, нездатною до дорослого і шлюбного життя, бо не має у своїй свідомості відповідної моделі поведінки, не вміє виховувати дітей, і заздалегідь підсвідомо налаштована на розлучення.  Це все призводить до глибокої кризи у суспільстві, яка ставить під загрозу саме його існування.  

   Вихід, на мою думку, тут може бути лише один. Він полягає у поверненні нашого народу до традиційних, перевірених та освячених віками християнських цінностей. Лише вони гарантовано забезпечували гармонійне виховання і розвиток особистості, збереження сім`ї, і процвітання суспільства. У основу будь-яких стосунків Православна Церква вчить класти любов, бо це єдиний фундамент, на якому наші взаємини будуть радісними, щирими і по справжньому корисними, але не лише для нас, а для всіх, хто нас оточує. Тому і закликає нас Слово Боже: ”…над усім тим зодягніться в любов, бо вона є союз досконалості.”(Кол.3,14) Безумовно навіть любов можна сприймати егоїстично, але це вже не є справжня любов, це закоханість в себе самого. Слово Боже стверджує, що істинна любов безкорисна : “любов милосердствує,… не шукає свого, не рветься до гніву, не думає лихого,…”(1Кор.13,4-5). Стосунки любові вже не потребують відстоювання прав у особистих стосунках, тому що любов є самопожертвою заради улюбленого, самовіддачею до кінця без залишку. Саме до такого відношення до своїх жінок закликає Св. Ап. Павло чоловіків – християн: “Чоловіки, -  любіть своїх дружин, як і Христос полюбив Церкву, і віддав за неї Себе…”(Еф.5,25)

       Православна Церква стверджує рівність чоловіка і жінки, але ця дана Богом рівність була втрачена після гріхопадіння і замінена на ворожнечу, і лише через віру в Ісуса Христа і життя в Церкві ця рівність відновлюється і набуває нового звучання: “Бо ви всі сини Божі через віру в Ісуса Христа! Бо ви всі, що в Христа охрестилися, у Христа зодягнулися!…нема чоловічої статі, ані жіночої, - бо всі ви один у Христі Ісусі!” (Гал.3,26-28). Христос примирює чоловіків і жінок, відновлює їх втрачену гідність. Більше того, у Церкві жіноче єство піднесене вище за єство Ангельске. Бог прийняв людську природу від жінки – Пресвятої Богородиці Діви Марії, тому звертаючись до Матері Божої в молитві ми визнаємо ЇЇ Вищою і Славнішою за найвищі Ангельскі чини, найближчою до Господа істотою в усьому творінні. Найбільш ліричні і поширені свята церковного року пов`язані з вшануванням Матері нашого Господа, і кожне з них є вшануванням святості, чистоти,  жертовної материнської любові, якостей, які є окрасою кожної жінки.

       Але стверджуючи рівність сильної і чарівної половин людства, Церква наголошує на різності їх служінь, і це в жодному сенсі не є обмеженням чи приниженням жінки. Чоловіки і жінки рівні, але при цьому вони різні, і це є замислом Божим, бо ця різність має служити взаємному збагаченню і вдосконаленню, має викликати в нас бажання до єдності між нами і з Богом. Відповідно до цієї різності Господь дає кожному завдання співзвучне з природою особистості. Якщо говорити про сімейні стосунки, то на жінку Творець покладає священну місію продовження і примноження людського роду, народження нового життя, нових членів Царства Божого. У своїй любові до чоловіка жінка стає співучасницею Божої справи творіння. Дружина є основою шлюбу, від неї залежить психологічний клімат родини. На чоловіка Господь покладає обов`язок бути головою родини, яким, на превеликий жаль більшість чоловіків відверто нехтує, або розуміє його спотворено. Важливо наголосити, що Творець ставить чоловіка не тираном і самодуром для жінки, а головою родини, що є дуже відповідальним служінням , якому необхідно віддавати всі свої сили і час. Це означає, що чоловік несе особисту відповідальність за кожного члена сім`ї, має бути її захистником, опікуватись її добробутом, забезпечувати гідне існування своєї родини, правильне виховання своїх дітей, щастя своєї дружини, і багато ще чого іншого. Безумовно, виконати це служіння власними силами неможливо, тому Господь дарує чоловіку дружину, яка є благословінням і Допомогою Божою чоловікові, недаремно Сам Господь створюючи жінку називає її “помічником”, без якого служіння чоловіка, як голови родини, стає неможливим і взагалі втрачає будь-який сенс: “В Господі ані чоловік без жінки , ані жінка без чоловіка.”(1Кор.11,11)

    Даремно дехто може подумати, що з точки зору Церкви призначення жінки обмежується обов`язками домогосподарки. Православ`я ніяк не обмежує суспільну діяльність жінки, спрямовану на користь людей. Доказом цьому є велика кількість святих жінок, які присвятили себе служінню ближньому. В першу чергу це  жінки – Мироносиці, помічниці Спасителя, які поєднували сімейне життя із служінням нашому Господу, і які іменуються Церквою “ рівноапостольні”, серед святих жінок, яких вшановує Православна Церква є і політики (Св. рівноапостольна княгиня Ольга, Св благовірна цариця Тамара), і місіонери (Св. рівноапостольна Ніна, просвітителька Грузії), і соціальні служителі (нещодавно канонізована Св. преподобномучениця Єлизавета, рідна сестра дружини Миколи ІІ, яка перейшла із лютеранства у Православ`я, безкоштовно лікувала бідних, і прийняла мученицьку смерть від більшовиків). Сьогодні православні жінки займаються  політикою,  бізнесом, доброчинністю, пишуть книги і ікони, співають під час богослужіння, грають у кіно та театрі, будують храми, отримують нагороди, виграють конкурси і т.д. Але при цьому всьому вони є глибоко віруючими християнками, люблячими дружинами і матерями, патріотами своєї держави. Вони залишаються жінками і тому відчувають себе по справжньому щасливими.

      Милі жінки! У святковий для нашої країни день 8 Березня хочу молитовно побажати Вам здоров`я, краси, любові, щастя, допомоги Божої у всіх ваших справах. Завжди пам`ятайте про те, що ви прекрасна, чарівна половина людства. В цьому ваша сила і запорука ваших успіхів і щастя.

      Наостанок хочеться нагадати, що Православна Церква також святкує День Жінки кожен рік через два тижні після Пасхи у неділю, яка зветься “Неділя Жінок – Мироносиць”.

 

Комментировать » Комментариев (1)


Дата: 10 Мар 2010 12:27
Имя: Анонимный пользователь
Дуже гарна стаття! Дякую

Все новости
Відбулася зустріч Предстоятеля Української Православної Церкви і Президента України.
Завдяки зусиллям прокуратури столиці в`їзд на кладовища знову безкоштовний.
МИТРОПОЛИТ ВЛАДИМИР: «ЦЕРКОВЬ ВСЕГДА ВЕРНА БОЖЕСТВЕННОМУ ОТКРОВЕНИЮ»
Масляна і Великий піст.
КИЇВ. У Свято-Іллінському храмі столиці відсвяткували Масляну.
Великопісне Послання Блаженнішого Митрополита Володимира
РОЗДУМИ З ПРИВОДУ 8 БЕРЕЗНЯ.
Предстоятель Української Православної Церкви звернувся до міського голови Києва.
4 березня в мерії міста Києва відбулися збори лікарняних священників та головних лікарів медичних закладів.
Молитва в унынии
Протоирей Александр Шмеман. Если бы я был «старцем»…
Держкомнацрелігій офіційно попередив церкву «Нове покоління» про порушення законодавства України
Новый финансовый порядок
Роскошь любить Бога. Аделаджа «зажигает»
На Чернігівщині розпочалася акція "Мамо, не вбивай мене!"
Зібрав сто тисяч на будівництво церкви
ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви
КИЇВ. До України прибули мощі Святителя і Чудотворця Спиридона Триміфунтського
Парафія Св. Праведного Іоанна Кронштадтського візьме участь у святкових заходах присвячених Дню Перемоги.
У День захисту дітей відбувся завершальний захід акції милосердя «Допоможемо дитячому будинку»
До Дня захисту дітей учні недільної школи підготували виставу.
Почти 80% выживших во время катастроф считают, что их спас Бог
Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви
Пам`ять Свв. мучеників Маккавеїв.
Привітання зі святом муч. Маккавеїв.
Преображення Господнє.
Проповідь на Успіння Пресвятої Богородиці
Напередодні нового навчального року діти отримали благословіння Церкви на навчання.
Проповідь на Усікновіння глави Св. Іоанна Хрестителя
Парафія молиться за подолання грипу
Престольне свято в нашому храмі
New York Times:Протестанты идут в Православную Церковь
Настоятель храму відзначив День Ангела
Запрошуємо помолитись за жертв дорожньо - транспортних пригод
Звернення Священного Синоду до вірних чад Української Православної Церкви
Статитстика Української Православної Церкви за 2009 рік
Св. Ап. Андрій Первозванний
День Св. Іоанна Кронштадтського - храмове торжество нашої парафії
Різдво Христове в нашому храмі
Обрізання Господнє. Свт. Василія Великого.
Хрещенський святвечір
Остановись!
Трійця. П`ятидесятниця.
Різдво Св. Іоанна Предтечі
44-та річниця архієрейської хіротонії Предстоятеля УПЦ
10 років священицького служіння настоятеля парафії
День Незалежності України
Різдво Пресвятої Богородиці
Різдво Христове
Обрізання Господнє. Свт. Василій Великий
Престольне свято нашого храму
Новорічне богослужіння у нашому храмі
Секретар Предстоятеля УПЦ очолив богослужіння на честь престольного свята та освятив накупольнi хрести для нашого храму.
Настоятель нашої парафії призначений благочинним 2-го Дарницького благочиння м. Києва
Свято преподобного Нестора Літописця
Храм на вулиці Кронштадтській
Нагородження головного головного лікаря КМКЛ №1
Привітання з Пасхою
Пасхальне послання Блаженнішого Митрополита ВОЛОДИМИРА
Пасхальна благодійна акція
Нагородження голови Дарницької ДРА і головного лікаря КМКЛ №1
В нашому храмі відкрито аудиторію для занять недільної школи
Відбулася зустріч настоятеля храму з головою Дарницької адміністрації
Наша парафія передала чергову партію гуманітарної допомоги постраждалим на сході України
Різдво у храмі прав. Іоанна Кронштадтського
Розпорядження Предстоятеля УПЦ про посилення посту
Допомога ближнім - потреба кожного віруючого серця...
Ми всім серцем бажаємо, щоб Україна була єдиною, сильною державою...
Парафії ІІ-го Дарницького благочиння зібрали гуманітарну допомогу постраждалим зі сходу України
Пасхальне послання Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія
Єпископ Ірпінський Климент від Східного вікаріатства доставив до Луганщини гуманітарну допомогу
Увічнимо світлу пам'ять нашого Предстоятеля - Блаженнішого Митрополита Володимира
Допоможемо врятувати життя дитини!
Благочинний Другого Дарницького благочиння привітав пожежників з професійним святом.
Настоятель нашого храму благословив новобранців на несення строкової військової служби.
Послання Собору Єпископів Української Православної Церкви.
Великопісна сповідь духовенства і Архиєрейське богослужіння в нашому храмі.
Збори духовенства Другого Дарницького благочиння.
Пасхальне послання Блаженнішого Митрополита Онуфрія.
На честь Свята Пасхи парафіяни нашого храму привітали пацієнтів туберкульозної лікарні №1
Пасхальне Богослужіння у храмі праведного Іоанна Кронштадтського.
Свято Трійці у нашому храмі.
Неділя всіх святих землі Руської.
Різдво св. Іоанна Хрестителя.

ЦЕРКОВНІ НОВИНИ
Нет фотографий